Loading...
Akademik Kurul 2018-09-18T15:02:45+00:00

AKADEMİK KURUL

Prof. Dr. Ayşegül Çıtıpıtıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimi alan Çıtıpıtıoğlu, 1997-1999 yıllarında yüksek lisans, 1999-2003 yıllarında ise doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Araştırma alanı Siyasal Hayat ve Kuramlar, Siyaset ve Sosyal Bilimler ve Siyaset Bilimi olan Çıtıpıtıoğlu’nun ilgi alanları da Sosyal, Beşeri ve İdari Alanlar Temel Alanı, Siyaset Sosyolojisi, Türk Siyasal Hayatı, Siyasal Hayat ve Kuramlardır.

Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Yılmaz, İndianapolis Unıversty Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını, Yeditepe Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır.

2013 yılı itibariyle İstanbul Ticaret Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkez Müdürü görevini yerine getirmektedir. 2013 yılında kuruculuğunu yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği ile Kadın ve Demokrasi Vakfı`nın Kurucu Genel Başkanlığını yürütmektedir.

Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel

İstanbul Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım ve Yayımcılık Bölümünde lisans eğitimi alan Adıgüzel, 1995-1998 yıllarında yüksek lisans, 1998-2004 yıllarında ise doktora eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

İletişim Sosyolojisi, Göç, Köy, Kent ve Gecekondu Sosyolojisi ilgi alanıdır.

Yrd. Doç. Dr. Oğuz Demir

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde lisans eğitimi alan Oğuz Demir, 2007 Temmuz ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret yüksek lisans programını tamamlamıştır. Italya’da University of Naples Federico II’de Ekonomi ve Finans alanında doktora hazırlık programına devam etmiş, İstanbul Üniversitesi’nde İktisat doktorasını tamamlamıştır.

2002 – 2004 yıllarında Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Oğuz Demir, Bölgesel Kalkınma, Uluslararası İktisat ve Yönetişim ile ilgili teorik ve pratik çalışmalarını sürdürmektedir. Oğuz Demir 2012 yılında JCI tarafından Türkiye’nin En Başarılı On Genci – Senato Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

Yrd. Doç. Dr. Pelin Sönmez

İlk ve Orta öğretimini İzmir’de tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirmiştir. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Enstitüsü’nde Avrupa Birliği alanında yüksek lisans eğitimine başlamış ve bu dönemde Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği alanında başladığı doktora programını başarı ile tamamlamıştır.

2014 yılından bu yana Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

PROJE HAKKINDA

BAŞKANLAR

PROJE EKİBİ