Sığınmacı Kadınlar Merkezi Akademik Kurulu “Göç, Mültecilik Ve İnsanlık” Temalı Kartepe Zirvesi’ne Katılarak Araştırma Çalışmasını Sundu

KADEM Sığınmacı Kadınlar Merkezi Projesi bünyesinde 5.150 sığınmacı kadın ile gerçekleştirilen araştırma çalışmasının raporu, Sığınmacı Kadınlar Merkezi Akademik Kurulu tarafından “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temalı Kartepe Zirvesi katılımcılarına sunuldu.
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kartepe Zirvesi 2018’in ana teması; “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” olarak belirlenmişti. Yeryüzünün en büyük meselelerinden biri olan göç ve çevresindeki meseleler; üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, uluslararası organizasyonlar ve kamu kurumlarını temsil eden katılımcıların tecrübeleri, deneyimleri, çalışmaları, tespit ve sorunlar için geliştirdikleri çözüm önerileri ışığında ele alınacak, politika yapıcılar ve karar alıcılar için tavsiyeler geliştirildi.

BUGÜN BİR HAYATI DEĞİŞTİR

Yoksulluk, adaletsizlik ve eşitsizlik sürdüğü sürece hiçbirimiz gerçekten dinlenemeyiz. Bir hayatı değiştirmek çok fazla zaman almaz, bugün iletişime geçin ve fark yaratmaya başlayın.

2019-02-05T14:49:59+00:00